Darbs un mācības

Kā apvienot darbu ar mācībām ir jautājums, kuru sev uzdod ne viens vien studiju gaitas uzsākušais. Visu savu laiku veltīt studijām var atļauties tikai retais, bet  sabalansēt darbu un mācības nav vienkāršs uzdevums. Sevi ir jāupurē un jāizliek vairāk, kā vienkāršam pilna laika studentam, tomēr tas nav neiespējami, kā to ir pierādījuši tūkstošiem studentu visā pasaulē. Panākumu līmenis ir atkarīgs no spējas plānot un noteikt prioritātes.

Ikviens ir bijis situācijā, kad ir jāizdara tik daudz, ka ir neiespējami to izdarīt visu uzreiz, tāpēc jānosaka prioritātes. Jebkuram studentam, kurš strādā, pareiza prioritāšu noteikšana ir viens no veiksmīgas darba un studiju dzīves sabalansēšanas priekšnoteikumiem. Daudzi izvēlas studiju laikā uzsākt darba gaitas, ne tikai, lai uzkrātu pieredzi, bet lai spētu sevi uzturēt un samaksāt par mācībām. Tādā gadījuma darbs ieņems ļoti svarīgu lomu studenta dzīvē. Bet jāsaprot, ka darbs nedrīkst atņemt mācībām paredzēto laiku. Tā kā laiks ir limitēts studentam reizēm ir jāziedo savs brīvais laiks, kas paredzēts izklaidei un draugiem, lai studētu. Vajadzības gadījumā jālūdz, lai ģimene un draugi būtu saprotoši, ja neveltāt viņiem tik daudz laika, cik viņi to vēlētos.

Strādājošam studentam aizņemtības dēļ noteikti ir jāplāno savs laiks un jānosaka sev termiņi. Laika menedžments dienas, nedēļas un mēneša nogrieznī  palīdzēs labāk izsekot darāmo darbu sarakstam un to izpildei. Tas, ka strādājat, nav mācību iestādes rūpes un tāpēc nedrīkst cerēt, ka līdz ar to būs kādi atvieglojumi mācību procesā. Tādēļ nosakot sev termiņus un izpildot uzdoto laicīgi, nevis atliekot visu uz pēdējo brīdi, būs vieglāk tikt cauri sarežģītajām mācību un studiju procesam, bez pārlieka stresa.  Aizņemta cilvēka neatņemama sastāvdaļa ir plānotājs vai elektroniskā vai papīra formātā.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s